YAKIT TANKI TS EN 12285 ( TS 712 )

Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi çeşitli petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin depolanmasına yarayan kaplara yakıt tankı / deposu / kabı / kazanı denir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir.

Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshasıda müşteriye gönderilir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depolama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcılı ve ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285  TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır. 

Fuel-oil yakıtın kullanıldığı ısıtma sistemleri ve endüstriyel tesislerde ısıtıcı serpantin dahil olarak üretilen cihazların serpantinleri dikişli çelik çekme borudan (PN 6) imal edilmektedir. Isıtıcı boru üzerini kaplayacak şekilde sac kılıf yapılarak ısıtıcı etkisi artırılmaktadır. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su, kızgın su ve buhar kullanımına uygundur.

Zamanla tankın dibinde biriken pislik, su, tortu ve dip çamuru ilerleyen zamanlarda filtreler ve yakıt yollarının tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda temizlik için kullanılmak üzere cihaz üst ve ön kısmında menhol kapakları mevcuttur.

TS 712 :Bu standard, yakıt yağının depo edilmesini sağlayan, açıkhava basıncına açık, çelik saçdan yapılmış silindir biçimli yerüstü, yarıyeraltı ve

yeraltı tanklarını kapsar.

Basit bir yakıt tankı aşağıdaki sistemleri içermektedir:
Dolum (Yanıt tankı güvenli bir şekilde doldurulabilmelidir)
Yakıtın saklanması (sistem kaçak ve buharlaşmaya karşı güvenli olmalıdır)
Ölçüm (Tankta kalan yakıt miktarı ölçülebilmeli ya da gözlemlenebilmelidir)
Havalandırma (Eğer yüksek basınç koruması sağlanmamışsa, buharlaşma mutlaka valfler - vanalar- aracılığıyla salınmalıdır)

 

TS EN 12285-1-2 standartlarına göre projelendirilerek imal edilen cihazlar, birim fiyat kitabında yer alan 412-100, 412-200, 412-300 ve 412-400 pozlarına uygundur.


 

Yakıt tankı fiyatları ve teknik destek için taner.kaya@hotmail.com  adresine mail atmanız yeterli olacaktır. Ankarada faliyet gösteren fabrikamızda her türlü yakıt tankı imalatı yapılmaktadır.

tozalti_kaynak

 

ÜRÜNLERİMİZ

1 . Yeraltı Yakıt Tankı

  

2 . Yerüstü Yakıt Tankı

  

3 . Ara Bölmeli ve Bölmesiz Yakıt Tankı

      

4 . Sumplı ve Sumpsız Yakıt Tankı

  

5 . Fuel-Oil Yakıt Tankı

 

  

6 . Bitum Servis Tankı

7 . Çift Cidarlı Akaryakıt Tankı

  

8. Paket Yakıt Tankı

9. Pompalı kullanıma hazır yakıt tankı