yakit tankı, yeraltı ve yerüstü yakıt tankı, izoleli ve boyalı yakıt tankı, yakıt tankı imalatı, yakıt tankı fiyat listesi

NEHİR KAZAN MAK. SAN. YERALTI VE YERÜSTÜ YAKIT TANKI

TEK VE ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKLARI

Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi çeşitli petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin depolanmasına yarayan kaplara yakıt tankı / deposu / kabı / kazanı denir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir.

Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshasıda müşteriye gönderilir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depolama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcılı ve ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285  TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır.

Fuel-oil yakıtın kullanıldığı ısıtma sistemleri ve endüstriyel tesislerde ısıtıcı serpantin dahil olarak üretilen cihazların serpantinleri dikişli çelik çekme borudan (PN 6) imal edilmektedir. Isıtıcı boru üzerini kaplayacak şekilde sac kılıf yapılarak ısıtıcı etkisi artırılmaktadır. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su, kızgın su ve buhar kullanımına uygundur.

Zamanla tankın dibinde biriken pislik, su, tortu ve dip çamuru ilerleyen zamanlarda filtreler ve yakıt yollarının tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda temizlik için kullanılmak üzere cihaz üst ve ön kısmında menhol kapakları mevcuttur.

 

İLETİŞİM

NEHİR KAZAN MAKİNA SANAYİ

Cevat Dündar cad. Kavacıklı İş Merkezi 17/27 OSTİM / ANKARA

 

FAKS / TEL

 +90 (312) 354 30 55

Cep

 +90 (541) 409 27 11

e-mail  

taner.kaya@hotmail.com 

www.kaloriferkazanlari.com

www.kaloriferkazantamir.com 

www.yakitdepotanki.com

 

backtotop